Všechny návštěvníky těchto stránek velmi zdravíme a jsme moc rádi, že jste zde zavítali. Věříme, že Vás náš pohled na chov ušlechtilých morčátek zaujme.

Od roku 2017 jsme se začali zabývat chovem ušlechtilých morčat a v červenci téhož roku nám byla schválená chovatelská stanice nesoucí název Arbor Vitae ( v překladu Strom života ). Již dříve před tím jsme chovali “ zverimáčky“ na mazlení. Vzhledem k degeneraci takovýchto morčátek nám jedno uhynulo a tak jsme se rozhodli pro čistokrevný chov.

Z velké nabídky morčátek se nám zalíbilo plemeno US Teddy, hlavně nás učarovala světlá barva, nejvíce bílá, pro kterou jsme se rozhodli náš chov založit. Naším zakladatelem je klučík Chris Rezekvítek v barvě ice cream-bílý, červenooký. Jak povyrostl, přihlásili jsme se na naši úplně první výstavu ušlechtilých morčátek do Moravského Krumlova. 

Neměli jsem žádné zkušenosti, jak s chovem, tak ani s vystavováním. A tak jsme byli celkem nervózní, jak naše první vystoupení dopadne. V průběhu jsme sbírali zkušenosti jiných chovatelů, hlavně v úpravě srsti. Před posouzením se nám podařilo Chrise zaregistrovat. Závěr výstavy byl pro nás velmi úžasný. Ve své kategorii „Jr“ Chris získal 3. místo. Byl to pro nás obrovský úspěch a tím náš chov začíná.

Chrisovi jsme zamluvili partnerku, abychom měli úspěšnou chovatelskou stanici. Naším cílem je chovat zdravé, výstavní morčátka, která by dělala radost jak nám, našemu nejbližšímu okolí, tak i ostatním lidem, kterým naše morčátka budou dělat radost.

Přejeme všem podobným chovatelům ušlechtilých morčátek moc úspěchů a věříme, že se do toho “ vrhnou “ jako My.

                                                                                    Miluška a Jarek Bistří

7.7.2018 :  Naši první odchovanci jeli poprvé na výstavu. Byli jsme moc zvědaví na posouzení. A aniž by jsme čekali úspěch – no obrovská radost.

27.10.2018
Dnes Aronek splnil podmínky pro udělení titulu Šampion ČR. První Šampion našeho chovu. Adélka je dána do chovu, zůstala drobnější, tak uvidíme, zda ještě doroste a účastní se dalších výstav. 

27.4.2019
Aronek vybojova náš první pohár,2. Brněnská velikonoční Duo výstava morčat: 1. nejlepší US Teddy adult a 2.krátkosrstý adult

25.5.2019

A další pohár je doma. Cecilka získala 3.  krátkosrsté junior